Loading…

Frequently Asked Questions

En kısa araç kiralama süresi 29 gündür. Günlük kiralama seçenekleri için www.sixt.com.tr web sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Kurumsal amaçlı günlük kiralamalarınız için kurumsal@sixt.com.tr adresimize mail gönderebilirsiniz.
Araç rezervasyon talebinizi teklif al formumuzu doldurarak ya da 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz.
Şirket yetkilisi iseniz veya şirket kredi kartını kullanmaya yetkili olduğunuzun ibraz eden belge ile kiralama yapabilirsiniz.
Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.
Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları şubelere, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili şubemize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı bulundurmanızı rica ederiz.
Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
rezervasyon@sixt.com.tr adresimiz üzerinden rezervasyon numaranızı, e-posta adresinizi ve iptal sebebinizi belirterek rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Rezervasyonların iadesi, rezervasyon iptalinin akabinde iptal iade şartlarına göre misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. İptal edilen rezervasyonun iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
Misafirlerimizin 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizden yetkili kişilere yada kiralama yaptığınız şubemize ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.
Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizden yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.
Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar misafirlerimize yansıtılmamaktadır. Ancak misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.
Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmamaktadır. Misafirlerimizin talep ettiği tarih aralığı ve araç grubunda kış lastiği bulunan araçlarımızın müsait olması durumunda kış lastikli araç tahsis edilebilir. Kış lastiği temini ücretli bir hizmetimizdir.
Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik güvencesi ve kaskosu bulunmaktadır.
Filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz şubelerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür. HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumları tarafınca Sixt’ten tahsil edilir. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.
Aylık kiralamalarda kilometre sınırımız 1.000 km olarak belirlenmiştir.
Kilometre limitini aşan misafirlerimize, kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılacaktır. Araçların iadesi sonrasında yapılan kontrollerde araç iade kilometresinin 1.000 km’yi aşan her km başına 0,85 TL +KDV ücretlendirme yapılacaktır.
Kiraladığınız araç ile yurt dışına çıkmak mümkün değildir.