Loading…

Kurumsal ve Bireysel Aylık Araç Kiralama

Kısa süreli ve aylık araç kiralama taleplerinize şirketimizin cazip fırsatları ile en ideal şekilde yanıt alabilirsiniz. 1 aydan 12 aya kadar tüm bireysel ve kurumsal araç kiralama ihtiyaçlarınızı, seçeceğiniz kiralama dönemine uygun olarak karşılayabiliriz. Bu yöntem, 20 gün ve üzeri günlük araç kiralaması yaptığınız duruma göre daha uygun maliyetli bir alternatif sunar. Ekonomik araçlardan her çeşit segment SUV'lara, Cross-Over modellerden Hibrit (benzinli-elektrikli) araçlara, Premium araçlardan lüks modellere kadar geniş araç yelpazemizden seçim yapabilirsiniz. Aylık ve kısa süreli araç kiralama için filomuzdaki farklı birçok araç grubunu inceleyebilir, en iyi fiyat seçenekleri gibi oldukça cazip fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Gerek şirketlerin gerek bireysel kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği aylık & dönemsel araç kiralama ile iş ve tatil seyahatlerinizi keyifle yapabilirsiniz. Farklı kiralama yaşlarının, ehliyet sürelerinin, fiyatlara dahil olan hizmetlerin yer aldığı Araç Kiralama Koşulları sayfamızı inceleyerek de birçok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Hem Bireysel Hem Kurumsal Araç Kiralama

Sixt rent a car olarak; farklı gruplardan oluşan geniş araç filomuz, aradığınız konforu bulabileceğiniz bir araca kolayca ulaşmanızı da sağlar. Üstelik bebek & çocuk koltuğu, ilave KM paketi, kira kontratında değişiklik talebi gibi hizmetlerimiz ile de araç kiralamanızı özelleştirebilirsiniz. Örneğin, dönüş tarihinin uzatılması ya da ertelenmesine yönelik bir değişiklik yapabilirsiniz. Avrupa ve dünya ölçeğinde hizmet veren bir araç kiralama firması olarak; aylık – dönemsel araç kiralamanın gittikçe popülerleştiğini, kısa süreli tatiller, iş seyahatleri için sıkça tercih edildiğini söyleyebiliriz. İhtiyacınız olduğu anda, talep ettiğiniz süre boyunca araç kiralayabilir ve dilediğiniz aracı yükseltip konforlu bir kiralama deneyimi yaşayabilirsiniz. Evrak işleri veya kredi kontrolleri de düşündüğünüzden çok daha basit, kolay ve zahmetsiz! Kurumsal ihtiyaçlarınız için kurumsal@sixt.com.tr mail adresine talebinizi bildirebilirsiniz. Bireysel araç kiralamalarınız için de buraya tıklayıp bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Aylık araç kiralama ne kadarlık süreyi kapsıyor?

Aylık araç kiralama hizmetinde 1 ay ile 12 ay arasında araç kiralayabilirsiniz.

Araç filosunda ne tür araçlar var?

SIXT araç filosunda Mercedes-Benz gibi Premium modeller, aile arabaları, makam aracı olarak kullanabileceğiniz modeller, arazi şartlarına uygun otomobiller gibi pek çok seçenek bulunur.

Aylık araç kiralamanın avantajları neler?

20 gün ve üzeri araç kiralama sürelerinde aylık araç kiralama daha uygun bir maliyet ortaya çıkarıyor. Ayrıca kurumsal araç kiralama alanında öne çıkan bu hizmet, şirketlerin dönemsel ulaşım ihtiyaçlarına da çözüm sunuyor.

Müşteri hizmetleri telefon numarası nedir?

SIXT müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 222 2 000

SIXT hakkında farklı sorularım var.

SIXT ile ilgili kampanyalardan araç kiralama seçeneklerine, diğer istasyon sayfalarından araç teslim işlemlerine kadar tüm merak ettiklerinizi tıklayıp web sitemizden öğrenebilirsiniz.

Aylık araç kiralama formumuzu doldurmak için hemen tıklayabilirsiniz. 

En kısa araç kiralama süresi 29 gündür. Günlük kiralama seçenekleri için www.sixt.com.tr web sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Kurumsal amaçlı günlük kiralamalarınız için kurumsal@sixt.com.tr adresimize mail gönderebilirsiniz.
Araç rezervasyon talebinizi teklif al formumuzu doldurarak ya da 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz.
Şirket yetkilisi iseniz veya şirket kredi kartını kullanmaya yetkili olduğunuzun ibraz eden belge ile kiralama yapabilirsiniz.
Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.
Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları şubelere, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili şubemize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı bulundurmanızı rica ederiz.
Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
rezervasyon@sixt.com.tr adresimiz üzerinden rezervasyon numaranızı, e-posta adresinizi ve iptal sebebinizi belirterek rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Rezervasyonların iadesi, rezervasyon iptalinin akabinde iptal iade şartlarına göre misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. İptal edilen rezervasyonun iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
Misafirlerimizin 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizden yetkili kişilere yada kiralama yaptığınız şubemize ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.
Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin 0 850 222 20 00 numaralı çağrı merkezimizden yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.
Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar misafirlerimize yansıtılmamaktadır. Ancak misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.
Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmamaktadır. Misafirlerimizin talep ettiği tarih aralığı ve araç grubunda kış lastiği bulunan araçlarımızın müsait olması durumunda kış lastikli araç tahsis edilebilir. Kış lastiği temini ücretli bir hizmetimizdir.
Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik güvencesi ve kaskosu bulunmaktadır.
Filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz şubelerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür. HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumları tarafınca Sixt’ten tahsil edilir. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.
Aylık kiralamalarda kilometre sınırımız 1.000 km olarak belirlenmiştir.
Kilometre limitini aşan misafirlerimize, kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılacaktır. Araçların iadesi sonrasında yapılan kontrollerde araç iade kilometresinin 1.000 km’yi aşan her km başına 0,85 TL +KDV ücretlendirme yapılacaktır.
Kiraladığınız araç ile yurt dışına çıkmak mümkün değildir.